..... O nás

Vítejte na stránkách

Ústavu sociální péče pro mentálně postiženou mládež v Chotělicích.
Naše zařízení se nachází cca 10 km od Nového Bydžova směrem na Jičín v obci Chotělice. Poskytujeme celoroční pobytovou službu mentálně postiženým chlapcům a mužům. Doufáme, že na našich stránkách naleznete všechny potřebné informace, které Vás zajímají a které hledáte.
Rádi příjmeme návrhy na doplnění informací, které na našich stránkách postrádáteS přáním hezkého dne Vám
děkujeme za návštěvu našich stránek.

Příspěvková organizace Královéhradeckého krajeModerní službou k sociálnímu začleňování
„Moderní službou k sociálnímu začleňování“ je náš interní název pro cestu (změnu), kterou se chceme vydat v poskytování naší sociální služby. Tato cesta by měla hlavně usilovat o to, aby i klienti sociálních služeb mohli žít ve svém domově a životem podle své vlastní volby tak, jak je to ve většinové společnosti běžné.
Reagujeme tak i na současný trend a vývoj v poskytování sociálních služeb a také na schválenou Strategii rozvoje dostupnosti a kvality sociálních služeb Královéhradeckého kraje poskytovaných v komunitě pro osoby s postižením a duševním onemocněním (dále jen „Strategie“). Strategie byla schválena Zastupitelstvem Královéhradeckého kraje usnesením č. ZK/26/1813/2016 dne 1.2. 2016. Dokument je možno stáhnout na webových stránkách Královéhradeckého kraje na adrese:
http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/socialni-oblast/rozvoj-soc-sluzeb/kralovehradecky-kraj-schvalil-strategii-pro-zvyseni-dostupnosti-komunitnich-sluzeb-pro-osoby-s-postizenim-a-dusevnim-onemocnenim--86572/

Hlavním úkolem strategie je nastavit kroky, které umožní zvýšení dostupnosti takových služeb pro dospělé osoby s postižením, které jim umožňují život v běžné komunitě a podpoří jejich samostatnost a společenskou integraci. Strategie určuje směr, kterým se budou v následujícím období ubírat sociální služby pro osoby s postižením a duševním onemocněním v Královéhradeckém kraji a související opatření na podporu života v komunitě.

V našem prvotním již probíhajícím projektu (projekt byl zahájen v červnu r.2016 a má být dle plánu dokončen na jaře r.2018) jde tedy především o analýzu a vyhodnocení individuálních potřeb našich klientů a jejich případnou podporu při přechodu do komunitních služeb. V průběhu celého tohoto projektu budou postupně zjišťovány u všech našich klientů jejich individuální potřeby, přání a dále např. i jejich rodinné a příbuzenské vazby.

O probíhajícím projektu a všech dalších případných aktualitách na naší cestě za změnou se budete moci dozvědět na těchto našich webových stránkách, kde budou vždy nejčerstvější informace.Pozvánka pro opatrovníky klientů DSS Chotělice na 11.4. 2017.
... 2006 ANELLA ...